Biznes on-line – Biznes cyfrowy

W zasadzie już po studiach prawniczych wiedziałam, że Internet to potęga i prędzej czy później znakomita część naszego życia stanie się cyfrowa. Czy przypuszczałam, że stanie się to tak szybko i na tak ogromną skalę ? Nie, ale pandemia zmieniła bardzo dużo i dzięki niej biznes on-line otrzymał szansę, którą wykorzystał w 100%.

Wsparcie prawne biznesu on-line wymaga zrozumienia w jaki sposób działa świat cyfrowy, jak szybko zmienia się ta rzeczywistość i z jakimi wyzwaniami mierzą się przedsiębiorcy w Internecie. Właśnie takie spojrzenie na problemy prawne oferuję klientom z branży on-line. Wiem, że biznes cyfrowy to taki sam biznes jak każdy inny – musi zarabiać. Dbam o to, żeby klienci skupiali się na rozwijaniu firmy.

Komu pomagam?

Wspieram prawnie przedsiębiorców prowadzących biznes cyfrowy, m. in. sklepy internetowe sprzedające szkolenia, webinary, inne produkty cyfrowe (np. e-book’i), jak również produkty fizyczne (marki modowe, księgarnie), wirtualne asystentki, lektorzy języków obcych, copywriterzy, agencje reklamowe, marketingowe. Innymi słowy, jeśli Twój biznes działa w Internecie, to dobrze trafiłeś.

Jak pomagam?

1. Przygotowuję lub opiniuję dokumenty potrzebne do założenia sklepu internetowego: regulaminy świadczenia usług drogą elektroniczną, polityki prywatności, zapewniam wsparcie prawne w trakcie całego procesu sprzedaży.

2. Doradzam w jaki sposób legalnie prowadzić newsletter.

3. Przygotowuję i opiniuję umowy na stworzenie serwisu internetowego.

4. Doradzam w jakim sposobu chronić swój biznes w Internecie przed nieuprawnionym wykorzystaniem logotypu, nieuczciwymi opiniami konkurencji, czy bezprawnym wykorzystaniem contentu.

5. Oferuję bieżącą, kompleksową obsługę prawną biznesów on-line (prawo umów, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo autorskie, prawo IT, ochrona danych osobowych, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, ochrona marki, prawo spółek).

6. Doradzam firmom w zakresie praw autorskich, ochrony ich marki w sieci, a czasami wizerunku klientów, jeśli marka osobista jest sposobem na budowanie ich biznesu.

7. Reprezentuję klientów w trakcie negocjacji, jak również w sporach sądowych.

Dyrektywa Omnibus

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, albo w ogóle biznes cyfrowy to zapewne słyszałeś powtarzane ostatnio jak mantra słowo „omnibus”. Dyrektywa Omnibus stanowi dużą zmianę dla przedsiębiorców internetowych. Pokazuję klientom jakie zmiany ich czekają, jak się na nie przygotować i dlaczego to takie ważne.

Potrzebujesz mojej pomocy – czekam na Twoją wiadomość!

Zakres usług

Potrzebujesz mojej pomocy? Napisz do mnie!